Praxe v MZA

miesto výkonu praxe: Moravský zemský archiv v Brně
obdobie praxe: jarný semester 2015
termín na prihlásenie: 30.4.2015

BSS vám ponúka možnosť zúčastniť sa na odbornej praxi v MZA, ktorá bude prebiehať v mesiacoch máj-jún (květen-červen). Viac informácií sa dozviete na informačnej schôdzke 4.5.2015  v MZA, kde sa budú záujemcovia dohadovať so dozorujúcimi pracovníkmi na detailoch praxe. Prihlás sa a získaj nové skúsenosti!!

11160432_10202862762529065_296450865_nNejedná se o klasickou povinnou školní praxi, ale o něco navíc, praxi volitelnou, jak pro archiváře, tak pro pomocné vědy historické. Praxe není kreditově hodnocená jako jiné předměty, odměnou Vám na oplátku budou cenné zkušenosti z práce v archivu. Pracovat budete přímo pod správci fondů, nebo v badatelně. Náplň práce je velice různorodá a nelze dopředu zaručit, co přesně Vás čeká (od překartonování, lepení štítků, pořádání části fondů, inventarizace atd., až po spolupráci na odborných rešerších), zkrátka vše, co je zrovna v archivu zapotřebí.

Praxe je koncipována na splnění v rozsahu 40 hodin. Splnit si ji můžete ve svém volném čase. V které dny, to už záleží jen na Vaší domluvě s pracovníky archivu. Praxe je vhodná pro všechny studenty obou oborů a je jedno v jakém se zrovna nacházíte ročníku. Jelikož je praxe založena na smlouvě mezi MZA a MU a Brněnská studentská sekce ji zprostředkovává, je tedy nezbytnou podmínkou pro tuto praxi členství v BSS ČAS. Stačí pouze vyplnit přihlášku, kterou máte vloženou v příloze a na informační schůzce zaplatit členský příspěvek, více zde.

MZAAk máte akékoľvek otázky neváhajte sa na nás obrátiť na Facebooku alebo na cas.brno.studenti@