XI. Letní škola MEDIEVISTICKÝCH STUDIÍ

klaster-sazava
Klášter Sázava, zdroj: internet.

LETNÁ ŠKOLA HISTÓRIE – MEDIEVISTIKA

TERMÍN: 4.-6.9.2015

DEADLINE:

MIESTO: klášter Sázava

Centrum medievistických studií vás srdečně zve na XI. doktorandskou letní školu medievistických studií, která se uskuteční 4.–6. září 2015 v klášteře Sázava.

MM
  • Páteční přednáška bude věnována 90. výročí zahájení archeologického výzkumu Pražského hradu, ujme se jí se dlouholetý vedoucí tohoto výzkumu Jan Frolík.
  • Tématem letošní školy je Společnost raného středověku. Vládnoucí a ovládaní, které nám v sobotu dopoledne přiblíží z různých úhlů a perspektiv Ivo Štefan, Lukáš Reitinger a David Kalhous. Odpoledne se uskuteční tři souběžné semináře, jejichž náplň bude ještě upřesněna.
  • V neděli proběhne doktorandská sekce, do níž můžete přihlásit své příspěvky, a pochopitelně nebude chybět ani výlet na závěr.

Vedle odborného programu nabídne letní škola i bohatou kulturní a společenskou náplň, k dispozici budou nejnovější publikace CMS i nová kolekce triček!

Vítáme nejen medievisty-doktorandy, ale také medievisty-diplomanty, příp. medievisty-bakaláře!

Prosíme zájemce, aby se závazně zapsali v záložce „přihlašovací formulář“ TU. Nepřihlášení účastníci nebudou ubytováni! Ubytování a polopenze je pro doktorandy zdarma. Podrobnější informace stran programu a organizace pošleme během prázdnin.

Viac informácií nájdete na webe Centra medievistických studií.

Napsat komentář