LONDON INTERNATIONAL PALAEOGRAPHY SUMMER SCHOOL 2016

University of London, Senate House, zdroj: internet
University of London, Senate House, zdroj: internet

LETNÁ ŠKOLA PVHaA – PALEOGRAFIA

TERMÍN: 13.-17.6.2016

DEADLINE: 3.6.2016

MIESTO: University of London, Veľká Británia

MMM

„The London International Palaeography Summer School is a series of intensive courses in Palaeography and Manuscript Studies. Courses range from a half to two days duration and are given by experts in their respective fields from a wide range of institutions.“

Letná škola London International Palaeography Summer School (LIPSS) je cyklus intenzívnych celodňových a poldňových kurzov zameraných na paleografiu, kodikológiu, štúdium rukopisov a prácu s archívnymi fondmi. Organizuje ju the Centre for Manuscript and Print Studies v spolupráci s the British Library, the Institute of Historical Research, Senate House Library, the Warburg Institute, University College, King’s College London a the Victoria and Albert Museum.

KURZY

Presný popis každého kurzu nájdete na webe LŠ.

POPLATOK

Poplatok sa líši od typu kurzu, bežná cena je £95 na deň, ale pri kombinácií viacerých kurzov sa stále znižuje. Poplatok zahŕňa: študijné materiály a občerstvenie počas výučby, nezahŕňa cestovné ani ubytovacie náklady.

  • poldňový kurz: £55
  • jednodňový kurz: £95
  • 2 dni kurzov: £180

Platí pre kurzy rozdelené na 2 časti: Introduction to Greek Palaeography I & II, History of Latin Script I & II, Reading and Editing Renaissance English Manuscripts I & II

  • 3 dni kurzov: £270
  • 4 dni kurzov: £340
  • 5 dní kurzov: £400

ŠTIPENDIUM/ZĽAVY

Študenti môžu využiť obmedzený počet zliav (25% z ceny kurzov) pre denných Mgr a PhD študentov, viac informácií o zľavách na iesevents@sas.ac.uk (niekedy je možné znížiť cenu, ak študent pochádza z „východnej“ Európy :P )

PRIHLÁŠKY

Prihlásiť na letnú školu je možné zaslaním vyplnenej prihlášky a zaplatením poplatku do 3.6.2015 na iesevents@sas.ac.uk. Prihláška obsahuje osobné údaje, dôvody k výberu kurzu a akademické pozadie záujemcu; nájdete ju na webe letnej školy alebo tu: LIPSS2015-application_form (alebo ako PDF).

Pozrite si i náš článok Jak psát motivační dopis.

Viac informácií nájdete na webe Institute of English Studies.

Napsat komentář