Prednáška Dr. Kláry Hübner na noci vedcov

Dňa 30. 9. 2016 prebehla Noc vedcov, ktorá sa niesla v téme Bezpečnosť. Ústav pomocných vied historických a archívnictva sa zapojil tiež a to prostredníctvom prednášky doktorky  Kláry Hübner s názvom Tajná písma, duté hole, bystří špioni. Problematika utajení zpráv v pozdním středověku. BSS-ČAS prináša tým, ktorí sa nemohli zúčastniť krátku fotoreportáž.

Cieľom Noci vedcov bolo atraktívnym spôsobom spopularizovať vedu a výskum v ČR a Európskej únii, umožniť verejnosti prístup do sveta poznania, ale taktiež predstaviť vedcov ako ľudí všestranných s mnohými ďalšími záľubami a koníčkami. Možem konštatovať, že Klára sa úlohy predstavenia nášho ústavu zhostila na výbornú a cieľ akcie splnila. Samotný názov prednášky mal veľkú odozvu, čo potvrdila učebňa plná ľudí (niektorí si museli zobrať stoličky z iných miestností alebo sedeli na zemi).

Klára nás prostredníctvom svojej prednášky previedla svetom ústnej a písomnej komunikácie, ktorú riešili poslovia pešky a na koni. Ďalej sprístupnila svet stredovekých tajných písiem, dôvtipných možností utajenia správ a záhadným životom stredovekých špiónov. Viac informácií nájdete na fotografiách prezentácie, ktorú Vám vďaka láskavému zvoleniu jej autorky môžeme sprístupniť.

K. HubnerViac fotiek z prednášky nájdete -TU-.

Napsat komentář