ZKUŠENOSTI STUDENTŮ

Radi by sme vám priniesli niekoľko skúseností študentov či absolventov PVHaA a príbuzných odborov na FF MU, ktorí sú ochotní podeliť sa so svojou skúsenosťou zo zahraničného pobytu.  Opýtali sme sa ich za vás, čo ich motivovalo pre pobyt v zahraničí, čo im pobyt dal a vzal, ako sa zmenila úroveň ich cudzieho jazyka alebo ako hodnotia po rokoch svoju skúsenosť. 

Bližšie informácie o zahraničných vysokých školách a skúsenostiach študentov z celej ČR prináša databáza Národní agentury pro evropské vzdělávací programy so správami z mobilít študentov Erasmus. Je možné nájsť aj skúsenosti študentov, ktorí sa zapojili do iných programov, napr. do programu Erasmus Mundus.

STUDIUM V ZAHRANIČÍ

Oslovili sme za vás niektorých zo študentov či absolventov PVHaA a príbuzných odborov na FF MU, ktorí vycestovali na študijný pobyt do zahraničia. Ak aj vy premýšľate nad štúdiom, určite si pozrite aktuálnu ponuku Partnerských univerzít. Naši študenti už stihli využiť ponuky v Mníchove, Würzburgu, Bratislave a Pise. Čo nám o svojom pobyte prezradili? Prečítajte si ich príbehy so štúdiom v zahraničí a inšpirujte sa

Dúfame, že čoskoro pribudnú tiež príbehy od autorov: Barbora Bittnerová.

PRAXE V ZAHRANIČÍ

Oslovili sme za vás niektorých zo študentov či absolventov PVHaA a príbuzných odborov na FF MU, ktorí vycestovali na pracovnú stáž do zahraničia. Naši študenti majú možnosť vycestovať do niektorej z partnerských inštitúcií v Rakúsku (príp. Taliansku). Rovnako si môžu stáž dohodnúť sami, čo využili viacerí naši študenti a vycestovali na semester do Škótska, Rakúska, Španielska či Švédska. Nezabudnite si ich príbehy z praxe prečítať pre inšpiráciu.

Dúfame, že čoskoro pribudnú tiež príbehy od autorov: Václav Nečada, Lukáš Lexa, Tereza Dlesková, Jana Křivánková či Sabina Kubizňáková.

VÝZKUM V ZAHRANIČÍ

Oslovili sme za vás niektorých zo študentov či absolventov PVHaA a príbuzných odborov na FF MU, ktorí vycestovali na výskumný pobyt do zahraničia. Výskumné pobyty si môžete dohodnúť sami a na ich základe žiadajú o štipendium. V posledných rokoch naši študenti vycestovali za výskumom do Viedne a Grazu. Čo nám o svojom pobyte prezradili? Prečítajte si ich príbehy z výskumu a inšpirujte sa.

Dúfame, že čoskoro pribudnú tiež príbehy od autorov: Ondřej Schmidt a Alžbeta Vicianová.

DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ V ZAHRANIČÍ

Oslovili sme za vás niektorých zo študentov či absolventov PVHaA a príbuzných odborov na FF MU, ktorí vycestovali na odborne zamerané letné školy alebo jazykové kurzy podporované MU do zahraničia. Ponuky letných škôl sú nepravidelné, ale aj na našom webe (občas aj CZS) je možné nájsť niektoré z nich. Práve vďaka nim vycestovali naše študentky do Rakúska a Poděbrad. Čo nám o svojom pobyte prezradili? Prečítajte si ich príbehy z letných škôl a inšpirujte sa.

m

Na našom webe a Facebooku budeme počas celého roku publikovať cyklus rozhovorov s niektorými vyučujúcimi na Ústave PVHaA, v ktorých sa ich budeme pýtať na ich skúsenosti so štúdiom či praxou v zahraničí.

AV

2 komentáře u „ZKUŠENOSTI STUDENTŮ

  1. Pingback:ponuky Erasmus+ na jarný semester 2016 | BSS ČAS

  2. Pingback:Ponuky Erasmus+ pre štúdium a prax v zahraničí | BSS ČAS

Napsat komentář